laptop do gier

Laptop do gier. Na co zwrócić uwagę?

Gry

Wybór laptopa do gier wcale nie jest prosty. Na rynku konsumenckim jest tyle różnorakich modeli komputera przenośnego, że można dostać zawrotów głowy. Jaki laptop do gier kupić? To wszystko zależy od naszych możliwości finansowych i oczekiwań sprzętowych. Jeśli chcemy, by sprzęt posłużył nam przez długie lata i był dostosowany do zmieniających się trendów rynkowych, warto zaopatrzyć się w laptopa gamingowego.

Wady i zalety takiego sprzętu

Największą zaletą laptopa do gier jest jego mobilność. W praktyce oznacza to, że możemy go przenosić z miejsca na miejsce, gdzie tylko nam się zamarzy. Kolejnym dość widocznym plusem jego posiadania jest energooszczędność. Nie jest tajemnicą, iż taki komputer zużywa znacznie mniej prądu niż jego stacjonarny odpowiednik. Laptop zajmuje również mniej miejsca, przez co nie ma potrzeby zakupu biurka czy stolika. Można na nim pracować, siedząc na kanapie. Co do wad to w laptopie istnieje ograniczona możliwość moderacji. Oznacza to, iż ciężej wprowadzić do niego jakieś udoskonalenia. Dużym minusem jest też dużo wyższa cena, jaką musimy zapłacić za takie cudeńko. PC byłby sporo tańszy, jednak nie posiada tylu zalet, co jego przenośny kolega.

Na co zwrócić szczególną uwagę, kupując laptop do gier?

Najlepsze laptopy do gier dysponują aktualnymi nowinkami technicznymi i są z górnej półki cenowej. Najważniejsze przy ich wyborze to przyjrzeć się ich podstawowym elementom. Pierwszym i zarazem najbardziej kluczowym jest karta graficzna. To od niej bowiem zależy, czy zainstalowane przez nas gry, będą działały płynnie. Co do jej parametrów to najważniejsza jest pamięć karty. Obecnie większość modeli używa typu GDDR5. Innym istotnym elementem jest procesor. Jeśli będzie on słaby, nawet najlepsza karta graficzna nie pomoże w bezproblemowym korzystaniu z gier. To wszystko sprawia, że powinniśmy decydować się na przynajmniej czterordzeniowy procesor.

Bardzo ważna jest też pamięć RAM. Biorąc pod uwagę wymagania sprzętowe nowych gier, to nigdy nie będzie jej za dużo. Obecnie 8 GB RAM powinno wystarczyć, by sprostać wymaganiom większości produkcji. Ważny jest też typ pamięci- obecnie najlepszym wyborem okazują się modele DDR4. Dysk twardy również należy do grona ważnych elementów laptopa. Odpowiada on za przyśpieszenie systemu i przechowywanie najistotniejszych plików. Oczywiście o tym, jaki laptop zakupimy, decydują nasze możliwości finansowe. Trzeba przyznać, że istnieje w tej materii duża rozbieżność, bo ceny wahają się od 2000 złotych do 5000 złotych. Na ten drugi wariant decydują się jedynie bardzo majętni gracze.

Oceń post