smartfon do gier

Co powinien mieć smartfon do gier?

Gry

Młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają przed ekranami. Już nie tylko przed telewizorem, ponieważ telewizja według badań coraz bardziej umiera i niedługo nieliczni będą mieli wykupiony dostęp do niej. Aktualnie, kiedy w telewizji jest internet to nie trzeba już mieć pakietów z 150 kanałami. Także jeśli chodzi o telefony to są one coraz bardziej wystarczające i mogą kiedyś wyprzeć laptop, ponieważ tablety już zostały przez nie prześcignięte. Warto zastanowić się jaki smartfon do gier wybrać, ponieważ coraz częściej także korzysta się z niego właśnie dla relaksu.

Jaki smartfon do gier?

  1. Wydajność

Warto sprawdzić wydajność urządzenia, żeby pozwalało na obsługę coraz to cięższych gier. Świat gier ciągle się rozwija i w celu zaspokojenia klienta, produkują oni coraz bardziej wymagające aplikację. Najważniejsza jest tutaj pamięć RAM i procesor. Jeśli chodzi o to pierwsze, to minimum 3 GB pamięci RAM spełnią swoją rolę, ale wiadomo, że czym więcej tym lepiej. Jeśli chodzi o procesor to 2 GHz będzie wystarczający.

  1. Bateria

Jest ona istotna z punktu widzenia grania, ponieważ nikt nie chciałby żeby podczas ważnej rozgrywki, żeby jego telefon został wyłączony. Jeśli chodzi o pojemność baterii to minimum 4000 mAh będzie odpowiednie, ale tak samo jak z pamięcią RAM, czym więcej tym lepiej. Trzeba także pamiętać, że z czasem bateria trzyma coraz krócej, więc warto zainwestować w jakąś o większej pojemności.

  1. System operacyjny

Tutaj pod uwagę jest brany oczywiście Android i iOS, ponieważ są one najczęściej używane. Biblioteka gier obu różni się nieznacznie, jednak jeśli kogoś interesuje konkretny tytuł gry, to warto zainteresować się czy będzie on dostępny na dany typ oprogramowania.

  1. Internet

Jeśli gra będzie odbywać się z innymi uczestnikami przez internet, to trzeba upewnić się, że telefon obsługuję sieć 4G LTE. Większość telefonów spełnia ten warunek, jednak warto o tym wspomnieć.

  1. Wyświetlacz

Każdy lubi grać na dużym ekranie, gdzie wszystko będzie dobrze widoczne. Z tego względu warto zainwestować w telefon o większym wyświetlaczu niż standardowy, ponieważ przełoży się to na komfort korzystania. Warto zainteresować się wyświetlaczami Full HD, które pozwolą na pokazanie większej ilości szczegółów.

Podsumowując, kupno telefonu do gier wiąże się ze sprawdzenie wszystkich parametrów, tak żeby rozgrywka sprawiała przyjemność. Dzięki korzystaniu co dobrego wyświetlacza, procesora, pamięci RAM, internetu 4G LTE przyjemność z gry będzie jak największa i telefon będzie służył parę ładnych lat.

Oceń post