najlepsze gry na PC

Najlepsze klasyki na PC, czyli gry wszech czasów

Gry

Komputer, czyli popularny „pecet” spełnia wiele ról – od edukacyjnych po rozrywkowe. W tym artykule skupimy się na tej drugiej części, a w szczególności na grach komputerowych.

Klasyki na PC

Późne lata 90 oraz początki XXI wieku, to czas gdy komputery stawały się coraz popularniejsze i na stałe zaczęły gościć w naszych domach. Jednakże, to ciągle etap przed internetowy, więc w wielu przypadkach komputery służyły jako sprzęt do gier, a tych było coraz więcej i były coraz łatwiej dostępne. Zaczęły rozwijać się tematyczne magazyny, które również załączały do każdego numeru parę gier, więc siłą rzeczy ta rozrywka zajmowała coraz więcej czasu.

Gry wszech czasów

Ciężko o obiektywny ranking gier wszech czasów, chociaż na pewno na poniższej liście każdy znajdzie grę, w którą grał, albo przynajmniej o niej słyszał. A więc, zaczynajmy:

  1. StartCraft, czyli strategia czasu rzeczywistego. Wiele ras do wyboru, technologii oraz zróżnicowane jednostki, to jedna z podstaw sukcesu tej gry. Gra pozwalała na pojedynczą zabawę, ale także i tryb wieloosobowy, który ceniło sobie wielu graczy.

 

  1. Grand Theft Auto, które miało kilka pod serii, a każda kolejna biła na głowę swoją poprzedniczkę. Wśród fanów klasykiem jednak pozostaje GTA: San Andreas, ponieważ to właśnie ta część wzniosła rozrywkę na całkiem nowy poziom i zapewniała wielogodzinną grę.

 

  1. Far Cry, czyli z pozoru prosta strzelanka, która jednak podbiła serca graczy na całym świecie, a to wszystko dzięki nowatorskim rozwiązaniom (jak na tamte czasy). Ogromy, otwarty świat oraz przyciągające oko lokacje można uznać za klucz do sukcesu tej gry.

 

  1. Civilization, czyli turowa strategia, która zapewniała rozrywkę na bardzo długi czas. Gra doczekała się kilku odsłon, a każda z nich biła rekordy popularności. Warto zauważyć, że Civilization jest dzieckiem Sid Meiera, który na swoim koncie, ma mnóstwo innych udanych produkcji (Railroad Tycoon albo Pirates).

 

  1. Need For Speed to kolejna gra w zestawieniu, która doczekała się następnych serii. Z pozoru to tylko wyścigówka, ale pozwalała na między innymi tuningowanie i rozwijanie swoich samochodów, co wielu graczy bardzo sobie ceniło.

 

  1. The Sims, tak samo jak swoi poprzednicy doczekało się wielu późniejszych odsłon, a każda z nich bazowała na najlepszych cechach poprzedniczki. The Sims pozwalało na tworzenie postaci, ich domów oraz prowadzenie ich przez wirtualne życie.

 

W powyższym zestawieniu mogłoby się znaleźć znacznie więcej gier, które zawojowały rynek i podłożyły podwaliny pod współczesne produkcje. Tomb Raider, Hitman, Tom Clancy i wiele, wiele innych.

5 (100%) 1 ocen(a/y)