oczyszczacz powietrza

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Gadżety

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o smogu i zanieczyszczeniu powietrza. Dotyczy ono większości polskich miast, a problem się pogłębia – szczególnie widać to zimą. Wiele osób sądzi, że by uchronić się przed szkodliwymi substancjami zawartymi w smogu, wystarczy nie otwierać okien i nie wychodzić z domu, gdy alerty pogodowe ostrzegają o złym stanie powietrza. Tak czy inaczej, smog jednak wnika do naszych domów, a brak wietrzenia mieszkania może jedynie zaszkodzić. Jak więc sobie radzić? Odpowiedź jest jedna – domowe oczyszczane powietrza.
Oczyszczacz powietrza ma wiele zalet, nie tylko filtrowanie powietrza i oczyszczanie go ze szkodliwych substancji. Zobacz, jak wiele możesz zyskać, decydując się na zakup takiego urządzenia.

Oczyszczacz powietrza – czy warto go kupić?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie padła już wyżej – oczywiście, że warto. Teraz jednak przybliżymy zalety wynikające z zakupu tego urządzenia:
• Oczyszczacz pomaga walczyć z wilgocią w domu, dzięki czemu zmienia się jakość powietrza,
• Pomagają oczyszczać powietrze z dymu papierosowego oraz substancji, które ten dym wydziela,
• Oczyszczacz jest bardzo korzystny dla alergików.

Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać, by był skuteczny?

Decydując się na zakup oczyszczacza, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Ważne są filtry oraz funkcje, jakie ma mieć urządzenie. Można wybrać takie, które tylko filtruje powietrze, ale zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór oczyszczacza wraz z nawilżaczem. W tym wypadku warto również zastanowić się, czy wybrać nawilżacz ewaporacyjny czy ultradźwiękowy – dla posiadaczy zwierząt domowych zdecydowanie lepszy będzie ten pierwszy, choć może czasem pracować głośniej, niż ultradźwiękowy.

Najlepsze urządzenia dla alergików

Alergicy nie maja łatwego życia, szczególnie wiosną – pyłki powodujące reakcje alergiczne są wszędzie, także w domu. Oczyszczacz, który nieustannie filtruje powietrze, zatrzymując pyłki wewnątrz znacząco poprawia jakość powietrza i sprawia, że alergikowi oddycha się łatwiej.

5 (100%) 1 ocen(a/y)