mysz komputerowa

Jak wybrać myszkę komputerową?

Gadżety

Każdy, kto na co dzień posługuje się komputerem, czy to w pracy, czy też w domu, doskonale wie, jak bardzo istotne dla komfortu użytkowania tego urządzenia jest posiadanie odpowiedniej jakości myszki. To właśnie myszka opowiada za przeważająca większość komunikacji na linii człowiek-maszyna.

Jak wybrać mysz komputerową?

Kupując myszkę komputerową dokonać należy wyboru pomiędzy dwoma najważniejszymi jej cechami: sposobem połączenia z komputerem i technologią odczytu ruchu. Posługując się tymi cechami, wyszczególnić można myszki przewodowe lub bezprzewodowe, oraz te dzielące się na optyczne i laserowe.

Każde z tych rozwiązań charakteryzuje się innymi cechami i jest adresowane do innych odbiorców. To, że myszka jest optyczna lub przewodowa, wcale nie musi oznaczać, że jest gorsza, po prostu przeznaczona jest do innych zastosowań.

Metody połączenia

Zarówno myszka przewodowa, jak i bezprzewodowa, są urządzeniami bardzo dobrymi i nie można powiedzieć, ze jedno jest lepsze od drugiego.

Z pewnością myszkę przewodową docenią gracze, którzy potrzebują niezwykle precyzyjnego i szybkiego przesyłania informacji z myszki do komputera.

Natomiast jeśli ktoś pracuje przy pomocy myszki, to nie będzie zadawać pytania jaką myszkę wybrać, tylko jaką myszkę bezprzewodową wybrać. Charakteryzuje się ona przede wszystkim wygodą i komfortem użytkowania, co jest niezwykle ważne przy wielogodzinnej pracy biurowej.

Metoda odczytu

Myszka optyczna opiera swoje działanie na stałej analizie powierzchni znajdującej się pod jej powierzchnią, która jest widoczna dla sensora dzięki podświetleniu jej czerwoną diodą LED. Mysz laserowa do analizy powierzchni pod sobą wykorzystuje wiązkę lasera, który stale śledzi powierzchnie na którą trafia.

Laser trafia w jeden, bardzo mały punkt powierzchni, dlatego też dokładność i szybkość reakcji myszki laserowej jest nieporównywalnie większa niż myszki optycznej. Z tego powodu tę technologie wybierają wszyscy ci użytkownicy, którzy cenią sobie precyzje. Są to zarówno gracze, jak również graficy komputerowi, czy też fotografowie.

Minusem myszki laserowej jest z pewnością fakt, iż jest ona znacznie droższa i wymaga określonej powierzchni do działania tzn. nie może być ona przezroczysta, ponieważ przez przezroczystą powierzchni laser po prostu się przebije, nie rejestrując żadnego ruchu.

Co poza tym?

Inne ważne cechy myszki, które również warto brać pod uwagę, to ergonomia całego urządzenia oraz określone rozmieszczenie dodatkowych przycisków. Tutaj jednak ciężko o konkretne rady w zakupie, ponieważ są to aspekty zależne czysto od gustu i osobistych preferencji.

Oceń post