smartfon

Na co zwrócić uwagę, kupując smartfona?

Technologia

Dostępne obecnie na rynku smartfony już od dawna nie pełnią funkcji jedynie telefonicznych. Choć nadal możliwe jest przy ich pomocy prowadzenie rozmów głosowych, to jest to czynność coraz rzadziej wykonywana przy użyciu telefonu komórkowego.

Dzisiejsze telefony są wykorzystywane do serfowania po internecie, grania w gry komputerowe, czy też oglądania filmów lub korzystania z portali społecznościowych. Tak samo, jak zmianie uległo zastosowanie telefonów, tak również inne ich cechy zaczęły się liczyć podczas ich zakupu.

Dlaczego to takie ważne?

Jeszcze kilka lat temu jedyne cechy ekstra w telefonie, to były dzwonki polifoniczne, kolorowy wyświetlacz i ewentualnie możliwość odtwarzania plików mp3. Kierując się tymi prostymi kryteriami dało się dość szybko zakupić satysfakcjonujący telefon.

Dziś zakup smartfona jest znacznie bardziej skomplikowany i bez wiedzy na temat komputerów i informatyki, przynajmniej na poziomie podstawowym może to być zadanie bardzo trudne w realizacji.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie smartfona?

Wbrew pozorom nie ma jednak zbyt wiele do zapamiętania i wystarczy znać tylko kilka ważnych cech dobrego smartfona, aby dokonać właściwego zakupu.

Dobry smartfon powinien charakteryzować się:

– odpowiednim ekranem – mowa tutaj zarówno o wielkości ekranu, jak i jego rozdzielczości. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ekran o wielkości 5 cali i rozdzielczości full HD. Jest to doskonały kompromis pomiędzy ceną a komfortem użytkowania i nie ma sensu decydować się na nic innego.

– wysoką wydajnością – dzisiejszym smartfonom znacznie bliżej do komputerów niż telefonów, głównie z powodu ich wszechstronności i zapotrzebowania na moc obliczeniową. Aby wszystkie wykonywane czynności na smartfonie były realizowane szybko i komfortowo, urządzenie powinno charakteryzować się odpowiednio szybkim procesorem i wielkością pamięci ram.

– długim czasem działania – dawno już minęły czasy, gdy telefon potrafił na jednym ładowaniu działać nawet do 2 tygodni. Jednocześnie z wysoką wydajnością, zwiększyło się zapotrzebowanie tych maszyn na energię, co powoduje, że czas działania jest często liczony w godzinach, a nie dniach.

– dobrym aparatem – kiedyś dodatek, dziś właściwie funkcja numer jeden, czyli aparat fotograficzny. Doskonałej jakości zdjęcia wykonywane bardzo szybko i wręcz automatyczne, prowokują do fotografowania wszystkiego co się da. Dobrze jest więc posiadać odpowiedniej jakości aparat, aby robione zdjęcia lub filmy charakteryzowały się wysoką jakością i dawały z tego powodu dużą przyjemność.

Oceń post